OTWARTA PRAKTYKA UWAŻNOŚCI – KATOWICE 2019

Otwarta Praktyka Uważności to cykl cotygodniowych spotkań z praktyką MINDFULNESS & COMPASSION. Grupa ma charakter otwarty i daje możliwość skosztowania tego, czym jest medytacja, jak trenować koncentrację i rozwijać uważność na poduszce medytacyjnej i poza nią, jak w każdej pojedynczej chwili praktykować akceptację bieżącego doświadczenia, życzliwość, wdzięczność, umysł początkującego, nieoceniającą postawę, cierpliwość, odpuszczanie, rezygnację z dążenia do celu, zauważanie cierpienia i przeciwdziałanie mu, adekwatne reakcje, zaufanie do siebie.

KAŻDE SPOTKANIE OBEJMUJE

• praktykę formalną (mindfulness & comapssion)
• wymianę doświadczeń grupy w ramach wspólnoty dociekań
• inspiracje do pogłębiania praktyki własnej między spotkaniami

UCZESTNICY

• Zajęcia kierowane są zarówno do osób zainteresowanych rozpoczęciem przygody z praktyką uważności, jak i tych, które chcą pogłębić doświadczenie medytacyjne czy kontynuować regularną praktykę w grupie po ukończeniu MBSR/MBCT/CFT
• Zapraszam również osoby pracujące w obszarze zdrowia psychicznego, które wykorzystują w swojej pracy techniki oparte na uważności i chcą w związku z tym, zadbać o bezpośrednie, bieżące doświadczenie w praktykowaniu uważności

ZAPISY

W związku z organizacją nowego projektu spotkań w ramach Otwartej Praktyki Uważności, z którym ruszamy niebawem zbieramy zapisy do nowej grupy. W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu. Szczegóły TUTAJ : )

 

>>><<<

Uważność czyli świadomość bieżącego doświadczenia pozwala oddzyskać wolność wyboru. Dzięki odpowiedniej praktyce MINDFULNESS mamy często po raz pierwszy w życiu możliwość zwrócić uwagę na te automatyzmy, które prowadzą do pogorszenia jakości naszego życia, relacji z innymi oraz zdrowia i kondycji psychicznej.

Więcej inspiracji do praktyki własnej na FB #MindLajf

Paulina Klukowska