ZBADAJ, JAKI JEST NAJBARDZIEJ ODPOWIADAJĄCĄ TWOIM POTRZEBOM OBSZAR PRACY
To, co robimy, z chwili na chwilę, z godziny na godzinę, z roku na rok, wywiera na nas wpływ. Właściwa uważność (Sati), poprzez pogłębianie świadomości bieżącego doświadczenia, buduje mądrość nt. tego, co sprawia, że jest nam i innym ze sobą lepiej. Nie jest relaksacją, szybką ulgą TU i TERAZ, odwracaniem uwagi, niemyśleniem czy brakiem ocen. Dzięki odpowiedniej i regularnej praktyce MINDFULNESS, mamy często, po raz pierwszy w życiu, możliwość zwrócić uwagę na te automatyzmy, które prowadzą do cierpienia. Jak wskazuje szkoła Theravada wraz z inspiracjami
(najwcześniejsze i najbardziej kompletne zapiski) z Tipitaki lub kanonu palijskiego, a także liczne badania (Evidence Based Mindfulness Interventions), praktyka uważności pomaga m.in. uwolnić się od szkodliwych automatyzmów, z łagodnością dla siebie i otoczenia mądrze radzić sobie z bólem, lękiem, obniżonym nastrojem i w sytuacjach kryzysowych, rozwijać kompetencje dostrzegania niebezpiecznych dla zdrowia fizycznego i psychicznego symptomów, redukować stres, pełniej wykorzystywać swój potencjał, zbalansować tempo życia oraz rozwinąć zdolność adekwatnego reagowania na sytuacje trudne. To praktyka wprowadzania trwałych zmiany w życie pełne wartości.
Terapia poznawczo-behawioralna jest jedną z form psychoterapii, której skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Jej ogromnym plusem jest stosunkowo krótki czas trwania oraz główne założenia, które przekładają się na konkretne zmiany w funkcjonowaniu klientów, co daje możliwość poprawy jakości życia. Podstawą terapii CBT (Cognitive Behavioral Therapy) jest zauważenie i modyfikacja ścisłej zależności między kontekstem zewnętrznym, a myślami, emocjami, wrażeniami w ciele, zachowaniem oraz konsekwencjami krótkofalowymi i długofalowymi.
Ten rodzaj pomocy skierowany jest w szczególności do osób chcących dokładniej określić swój problem w oparciu o rzetelną wiedzę z zakresu mechanizmów ludzkiego funkcjonowania. Pomaga w zrozumieniu obszaru problemowego i wyborze adekwatnej reakcji na trudność w bieżącej sytuacji. Form pomocy jest wiele. Może okazać się nią m.in. diagnostyka psychologiczna albo lekarska, psychoterapia indywidualna, grupowa czy leczenie psychiatryczne lub neurologiczne, albo też wsparcie z zupełnie innego obszaru, niezwiązanego z psychologią czy medycyną.
I TRENINGI
Oprócz korzyści wypływających z poznania treści związanych z tematem szkolenia oraz pogłębiania praktycznych umiejętności, uczestnictwo w zajęciach grupowych to również nowa jakość wspólnotowości doświadczeń. W tym procesie każda osoba wnosi do grupy swoje doświadczenia, a także specyficzne tylko dla siebie jakości. Cenię sobie to, jak istotne są tu: świadomy kontakt z chwilą obecną, akceptacja, życzliwość i zaangażowane działanie w stronę wartości. Dlatego dbam o wspierający je kontekst – atmosferę otwartości i bezpieczeństwa. Dzięki odpowiedniej sytuacji psychologicznej i
atmosferze sprzyjającej poczuciu bezpieczeństwa na szkoleniach i treningach PPiRO masz możliwość nie tylko zdobyć nową wiedzę i umiejętności ale również (a czasem i przede wszystkim) doświadczyć siebie w relacji z innymi, zauważyć swój sposób funkcjonowania w świecie, na przykładzie bezpiecznego mikro-świata, jakim jest na czas szkolenia- grupa treningowa. Masz okazję doświadczyć siebie we współpracy z innymi.
Część ceny obejmuje wynagrodzenie za pracę, włożony wysiłek, poświęcony czas oraz materiały potrzebne do realizacji usługi, takie jak np. wynajem sal, dostęp do platform komunikacji Internetowej, przygotowanie skryptów, nagrań i innych materiałów do pracy własnej klientów.
>>
Ta część związana jest z utrzymaniem i prowadzeniem firmy. To m.in. koszty firmowych stron internetowych, siedziby, wynagrodzenie podwykonawców, zysk firmy oraz środki na rozwój. Pogłębianie wiedzy i doświadczenia wpisane jest na stałe w program pracowni, zarówno dla klientów, jak i mnie.
>>