Czym dla Ciebie jest Uważność?

Stwórz z nami wspólną galerię doświadczeń

Co czujesz, kiedy na przykład spacerujesz po lesie i wsłuchujesz się w odgłosy własnych kroków? O czym myślisz, kiedy jedziesz do pracy na autopilocie? Jakie intencje towarzyszą Ci w rozmowie z innymi? Czy zdarza Ci się być ciałem w jedym miejscu, a myślami w zupelnie innym? Czy wiesz w jakim celu siadasz na poduszce medytacyjnej? Co się zmienia kiedy z niej wstajesz? Czy zdarza Ci się, że próbujesz kontrolować rzeczy, które nie podlegają Twojemu wpływi? Czy rozumiesz mechanizm powstawania swoich myśli i przekonań? Jakie sygnały daje Ci teraz Twoje ciało? Czy jesteś otwarty na bieżące doświadczenie takim jakim ono jest? Kiedy pozwalasz sobie na akceptację, refleksję i reakcję? Kim jest ten ktoś, kto odpowiada na te pytania? Jaki jest teraz? Co czuje, myśli, jakie doznania mu towarzyszą?

 

 

CZYM JEST GALERIA WSPÓLNYCH DOŚWIADCZEŃ?

W ramach Projektu „Czym dla Ciebie jest Uważność?” tworzymy wspólnie galerię doświadczeń skupionych wokół praktyki uważności. Jest obrazem zarówno różnorodności jak i wspólnoty doświadczeń pojawiających się na różnych etapach praktyki.

 

Ile ludzi, tyle perspektyw a ile momentów, tyle zupełnie nowych doświadczen.

Spiszmy je i podzielmy się nimi. Niech służą inspiracją innym. Sami wiemy najlepiej, jak często pada pytanie „Czym jest praktyka uważności”. Nie podajemy jednej słusznej definicji, zbieramy wiele, różnych, innych… unikalnych dla każdego.

 

 

  • Jeżeli pojecie Mindfulness nie jest Ci obce, praktykujesz i żyjesz TU i TERAZ, podziel się tym z innymi i weź udział w #1 akcji MindLajf.
  • Wyślij nam krótki opis tego, „Czym dla Ciebie jest Uważność?” oraz zdjęcie, które kojarzy Ci się z Mindfulness a my je dodamy do galerii i opublikujemy.

[contact-form-7 id=”5529″ title=”Zgłoszenie”]