DZIEŃ UWAŻNOŚCI DLA RODZICÓW – 28/07/2018 PSZCZYNA

 

START: 28.07.2018 godz. 10:00 – 16:00 (przerwa obiadowa 12.00 – 13.00)
LOKALIZACJA: Joga Medica – Studio Jogi i Zdrowego Kręgosłupa ul. Narcyzów 4, 43-200 Pszczyna

Warsztat Świadomego Macierzyństwa to spotkanie z praktyką MINDFULNESS & SELF-COMPASSION dla rodziców oraz zbiór prostych i przyjemnych metod pracy wspomagającej rozwój dzieci (głównie w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym) a także budujących pełne i satysfakcjonujące relacje dziecka z rodzicem.

Możesz żyć pełniej i bardziej świadomie, nawet, gdy Twoje TU i TERAZ niesie wyzwania.
Praktyka świadomego rodzicielstwa to wsparcie dla Ciebie i Twojego dziecka.

W CZYM MOŻE POMÓC?

• uwolnić się od automatyzmów obniżających jakość życia: myśli, schematów i zachowań a dzięki temu stać się bardziej świadomym rodzicem
• obniżyć poziom stresu w relacji rodzic – dziecko oraz podwyższyć energię do życia i zbilansować tempo życia
• wzmocnić własną pewność siebie, co pozwoli Ci pełniej budować ją w dziecku
• kształtować świadomie postawę zdrowego rodzicielstwa
• pełniej wykorzystywać swój potencjał i w zgodzie ze sobą modelować rolę rodzica
• nabyć praktyczne umiejętności obniżania symptomów stresu, radzenia sobie z bólem i w trudnych sytuacjach wychowawczych
• zwiększyć umiejętność relaksacji i entuzjazm

GŁÓWNE METODY OMAWIANE I PRAKTYKOWANE PODCZAS SPOTKANIA:

• praktyka uważności i współczucia
• praca z oddechem
• uważność myśli, emocji i wrażeń z ciała
• mindfulness w życiu codziennym
• inspiracje do praktyki z dzieckiem w domu
• scenariusze ćwiczeń praktycznych

KOSZT I ZAPISY:

200 zł – Możliwość opłaty w 2 ratach.
Rezerwacja miejsca po przesłaniu formularza zapisu i wpłacie zaliczki w wysokości 50 zł.
FORMULARZ ZAPISÓW NA WARSZTATY PPiRO możesz pobrać TUTAJ
Liczba miejsc ograniczona.

KONTAKT:

kontakt@ppiro.pl
Więcej informacji znajdziesz na ww.ppiro.pl

PROWADZĄCE:

Paulina Klukowska – psycholog, instruktor terapii zajęciowej, doradca zawodowy, trener osób starszych i autorka Projektu Społecznego #MindLajf– promującego PRAKTYKĘ UWAŻNOŚCI w Polsce. Pracuje w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (w trakcie 4-letniego szkolenia podyplomowego). Członek PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej oraz EABCT – The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Praktyk uważności ( aktualnie w procesie doskonalenia MBSR & MBCT) i pasjonatka trzeciej fali CBT. Ukończyła m.in. I stopień (12-tygodniowy) I II stopień (10-tygodniowy) The Mindfull Self-Compassion Living Program w Counselling & Therapy Centre w Sydney w Australii, Life with Full Attention Course oparty o 8-tygodniowy program LIFE WITH FULL ATTENTION – Maitreyabandhu w Sydney Buddhist Centre- Triratna Buddhist Community w Australii oraz MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – 8-tygodniowy trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności w Kwantum – Training Mindfulness Coaching.
Prowadzi m.in. Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – PPiRO, szkolenia i treningi kompetencji psychologicznych dla studentów GoWork.pl oraz praktykę uważności dla pacjentów IV Oddziału Psychiatrycznego Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy.

Magdalena Lazar – pedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach. Jest absolwentką studiów podyplomowych na kierunku „Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne” na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Pracuje w Przedszkolu Publicznym nr 21 w Pszczynie, gdzie prowadzi praktykę uważności dla dzieci. Ukończyła 8tygodniowy kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – Redukcja Stresu Oparta na Uważności w Kwantum – Training Mindfulness Coaching. Prywatnie – mama dwóch córek – Julii (5 lat) i Mai (7 lat) i praktyk świadomego macierzyństwa.

Paulina Klukowska