CZEGO UCZĄ NAS O RADZENIU SOBIE ZE STRESEM NIEPOZORNI NAUCZYCIELE

Zapraszamy Was serdecznie na pobyt w szczególnej przestrzeni – miejsca kontaktu z tym, co w nas i poza nami. Spotkania z tym wszystkim, co sprawia, że jest nam ze sobą lepiej i tym, co sprawia, że innym jest z nami lepiej.  Spróbujemy poprzystawać z zaciekawieniem przy pytaniu o to, czego możemy nauczyć się od niepozornych nauczycieli.

  • Na pierwszym spotkaniu poruszyliśmy temat tego, czego możemy nauczyć się o radzeniu sobie ze stresem od …nadchodzącej jesieni. Zadawaliśmy sobie pytania, o to czego uczą mnie opadające na zimę liście? i co łączy mnie z koszami pełnymi jabłek – plonów kończącego się lata?
  • Przy drugim spotkaniu zatrzymaliśmy się przy refleksji, o tym, czego możemy nauczyć się o radzeniu sobie ze stresem od … umysłu, który nie lubi niepewności. Przyjrzeliśmy się z pomocnej perspektywy tym momentom w życiu, w których nie znamy odpowiedzi na pytanie „i co dalej?”. Było też o tym, dlaczego tak ogromnym wyzwaniem potrafi być dla nas pobycie z odpowiedzią „nie wiem”.
  • Na trzecim (domykającym ten cykl) i ostatnim przed nowym rokiem spotkaniu będziemy uczyć się radzić ze stresem od działań: upraszczania i porządkowania, dbania o to, co mamy i zwalniania przestrzeni na nowe.

Wspólnie porozmawiamy o tym, jak możemy o siebie zadbać, kiedy doświadczamy trudności, jak możemy zaopiekować się tym wszystkim, co się w nas wydarza w związku z procesem życia, jego mniej ładnymi fragmentami, również tymi kruchymi i poruszającymi. To przestrzeń dla każdego, kto chce w sprzyjającym środowisku poddać refleksji różne fragmenty siebie i świata, przestać kopać się z życiem i zawrzeć pokój z jego doświadczeniami. To (moje, twoje, nasze) spotkanie się z zaufaniem, witalnością, uważnością, ugruntowaniem i mądrością. To zaproszenie do współbycia, mimo blokad, niepewności, bycia wystarczająco nieidealnym, mimo zranień i nieumienia. Zaproszenie do odważnego i łagodnego kontaktu z tym wszystkim, co w nas wspólne, do rozmowy, która łączy. Spróbujemy spotkać się w niej z tym, co ważne i spróbujemy pooglądać to niespiesznie z mniej oczywistych perspektyw. Chcemy nie za często, ale regularnie spotkać się w rozmowie, praktyce i refleksji o tym, co ważne. Niech rytm wyznaczy nam comiesięczny cykl:

TERMINY:

20 wrzesień 2023
25 październik 2023
29 listopad 2023

  • Spotkania odbywają się on-line o godz. 18:00 – 20:30.
  • Koszt to 190zł.
  • Zapisów można dokonać przesyłając swoje imię i nazwisko wraz z potwierdzeniem przelewu na adres e-mailowy paulina.klukowska@gmail.com
  • Dane do przelewu: Paulina Klukowska PPiRO, numer konta bankowego Santander Bank Polska 14 1090 2590 0000 0001 4982 5169. W tytule przelewu oraz wiadomości e-mail prosimy dodać “Warsztat (data spotkania, którego dotyczy zapis)”.

Zależy nam na tym, żeby spotkania były kameralne. Przed dokonaniem płatności prosimy sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca na najbliższe spotkanie. Po ich wyczerpaniu umieścimy tu informację o tym, że lista zapisów została zamknięta.

Kontakty do nas i więcej o tym, czym się zajmujemy znajdziecie tutaj >>

Do zobaczenia,
Paulina i Ola

Paulina Klukowska