OTWARTA PRAKTYKA UWAŻNOŚCI – WTORKI 18:30-20:00 KATOWICE 2018

Otwarta praktyka uważności to cykl cotygodniowych spotkań z praktyką MINDFULNESS & COMPASSION. Grupa ma charakter otwarty i daje możliwość skosztowania tego, czym jest medytacja, jak trenować koncentrację i rozwijać uważność na poduszce medytacyjnej i poza nią, jak w każdej pojedynczej chwili praktykować akceptację bieżącego doświadczenia, życzliwość, wdzięczność, umysł początkującego, nieoceniającą postawę, cierpliwość, odpuszczanie, rezygnację z dążenia do celu, zauważanie cierpienia i przeciwdziałanie mu, adekwatne reakcje, zaufanie do siebie.

Program spotkań oparty został m.in. o elementy MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy), program Life with full attention – Maitreyabandhu.

 

KAŻDE SPOTKANIE OBEJMUJE

 • praktykę uważności ( mindfulness & comapssion )
 • wymianę doświadczeń grupy w ramach wspólnoty dociekań
 • inspiracje do pogłębiania praktyki własnej między spotkaniami

 

PRAKTYKA POMAGA UCZESTNIKOM

 • rozwijać uważność i zwiększyć świadomość własnego funkcjonowania
 • pogłębić rozumienie procesów psychicznych, stanów emocjonalnych i reakcji organizmu
 • nabyć umiejętności rozpoznawania, rozumienia i reagowania na bieżące doświadczenia
 • dostrzec i przerwać dezadaptacyjne schematy myślowe i wzorce zachowań
 • nauczyć się nowych, adekwatnych sposobów reagowania w trudnych sytuacjach
 • nabyć praktyczne umiejętności radzenia sobie z symptomami stresu
 • zwiększyć umiejętność relaksacji
 • wspomóc dostrzeganie niebezpiecznych dla zdrowia fizycznego i psychicznego znaków ostrzegawczych
 • podwyższyć energię do życia i zbalansować tempo życia

 

UCZESTNICY

 • Zajęcia kierowane są zarówno do osób zainteresowanych rozpoczęciem przygody z praktyką uważności, jak i tych, które chcą pogłębić doświadczenie medytacyjne czy kontynuować regularną praktykę w grupie po ukończeniu MBSR/MBCT/ CFT
 • Zapraszam również osoby pracujące w obszarze zdrowia psychicznego, które wykorzystują w swojej pracy techniki oparte na uważności i chcą w związku z tym, zadbać o bezpośrednie, bieżące doświadczenie w praktykowaniu uważności
 • Przeciwwskazaniem do uczestnictwa w grupie jest m.in. występowanie czynnych tendencji samobójczych oraz aktualne nadużywanie substancji psychoaktywnych.

 

PAMIĘTAJ: Grupa nie zastąpi konsultacji z lekarzem lub psychologiem ani psychoterapii.

 

KOSZT I ZAPISY

30zł za spotkanie lub 100zł pakiet miesięczny. Jeśli to jest koszt, na który nie możesz sobie teraz pozwolić a czujesz, że praktyka uważności może być dla Ciebie wspierająca na tym etapie – przyjdź i wspomóż grupę dotacją, która jest dla Ciebie odpowiednia na ten moment.

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zachęcam do wcześniejszego kontaktu www.ppiro.pl/kontakt

Zapisy i rezerwacja miejsca najpóźniej na 2 dni przed spotkaniem, poprzez opcję na FB „wezmę udział” w niniejszym wydarzeniu – dostępna TUTAJ.

 

Weź ze sobą wygodny strój, wodę i otwartość na bieżące doświadczenie.

 

MIEJSCE I TERMINY SPOTKAŃ

WTORKI 18:30-20.00

Centrum Rozwoju Osobistego SENS w Katowicach przy ul. Piotrowickiej 32/2

 

PROWADZĄCY

Paulina Klukowska – Psycholog, instruktor terapii zajęciowej, doradca zawodowy, trener osób starszych i autorka Projektu Społecznego #MindLajf – skupionego wokół MINDFULNESS – uważnej obecności. Pracuję w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (w trakcie 4-letniego szkolenia podyplomowego). Jestem członkiem PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej oraz EABCT – The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies, praktykiem uważności (Mindfulness & Compassion) i pasjonatką trzeciej fali CBT. Ukończyłam m.in. I stopień (12-tygodniowy) i II stopień (10-tygodniowy) The Mindfull Self-Compassion Living Program w Counselling Therapy Centre w Sydney w Australii, Life with Full Attention Course oparty o 8-tygodniowy program LIFE WITH FULL ATTENTION – Maitreyabandhu w Sydney Buddhist Centre- Triratna Buddhist Community w Australii,  MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – 8-tygodniowy Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności w Kwantum – Training Mindfulness Coaching oraz 12-tygodniowy kurs „Podejście uważności (Mindfulness) z elementami podejścia współczucia (Compassion)” w Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii.

OBSZARY PRACY ZAWODOWEJ: Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – PPiRO, Szkolenia i treningi kompetencji psychologicznych dla studentów GoWork.pl, Praktyka Uważności dla pacjentów IV Oddziału Psychiatrycznego Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy, Otwarta Praktyka Uważności w Ośrodku Rozwoju Osobistego SENS w Katowicach, Konsultacje indywidualne i zajęcia grupowe w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Zabrzu, Terapia indywidualna i grupowa oraz MBCT w Poznawczo.pl  w Gliwicach

 

 

Uważność czyli świadomość bieżącego doświadczenia pozwala oddzyskać wolność wyboru. Dzięki odpowiedniej praktyce MINDFULNESS mamy często po raz pierwszy w życiu możliwość zwrócić uwagę na te automatyzmy, które prowadzą do pogorszenia jakości naszego życia, relacji z innymi oraz zdrowia i kondycji psychicznej.

 

ULOTKA PDF – WERSJA DO DRUKU

Jeśli uważasz, że OTWARTA PRAKTYKA UWAŻNOŚCI może być wspierająca dla kogoś z Twojego otoczenia – podziel się informacją o OPU. TUTAJ dostępna jest przyjazna do druku wersja ulotki informacyjnej. Pobierz, wydrukuj i podaj dalej.

Więcej informacji na FB PPiRO 

Inspiracje do praktyki własnej na FB #MindLaj

Paulina Klukowska