TRENING DBT – Tolerancja dolegliwości psychicznych 3-4/2022 ON-LINE

 
Do kogo kierowany jest Trening?

Trening umiejętności DBT kierowany jest do osób chcących zwiększyć umiejętność regulacji własnych emocji, chcących zwiększyć umiejętności skutecznego przeciwdziałania kryzysom emocjonalnym, bez ich pogarszania.
 
W szczególności dedykowany jest osobom, które:
– mają poczucie, że ich emocje są przytłaczające, niezrozumiałe, wymykają się spod kontroli
– podejmują impulsywne działania pod wpływem intensywnych emocji
– często czują się przytłoczone przez dojmujące uczucie smutku, lęku, złości, poczucia pustki i beznadziejności
– mają negatywne myśli na swój temat, doświadczają myśli samobójczych, samookaleczają się.
 
Trening umiejętności DBT stanowi uzupełnienie terapii indywidualnej, a jego podstawowym założeniem jest nauka konkretnych umiejętności poprawiających jakość życia klienta oraz praca nad systematycznym wprowadzaniem ich do codziennego życia.
 
Trening będzie składał się z ośmiu 2-godzinnych spotkań, odbywających się we wtorki od 17:30 do 19:30, od 08 marca 2022 roku do 26 kwietnia 2022 roku.
 
Głównym celem tego cyklu spotkań będzie nauczenie umiejętności przeciwdziałania kryzysom emocjonalnym, bez ich pogarszania.

Trening będzie składał się z 2 spotkań dotyczących umiejętności uważności oraz sześciu spotkań dotyczących przetrwania kryzysu i tolerancji dolegliwości psychicznych
 
Uważność (2 spotkania):

– Mądry umysł
– Umiejętności „co” związane z uważnością
– Umiejętności „jak” związane z uważnością
 
Przetrwanie kryzysu i tolerancja dolegliwości psychicznych (6 spotkań):

– Przetrwanie kryzysu – jak reagować, by go nie pogarszać?
Umiejętności STOP !
– Jak wywołać zmiany chemiczne w organizmie, gdy „gotujemy się w środku”? (Umiejętności TIP)
– Skuteczne strategie samouspokajania, odwracania uwagi, poprawiania chwili.
– Jak zaakceptować rzeczywistość, kiedy nie możemy jej zmienić?
– Jak zmienić stan psychiczny zmieniając to, co robi nasze ciało?
– Jak zachować uważność na własne myśli nie ulegając im? Na czym w praktyce polega prawdziwe „nabranie dystansu”?
 
Koszt i zapisy:

Kwalifikacja do grupy odbywa się na podstawie konsultacji indywidualnej przeprowadzonej telefonicznie mającej na celu ustalenie, czy ta forma pomocy będzie odpowiednia dla danej osoby.

Cena całego modułu wynosi 800,00 zł. (Cena jednego 2-godzinnego spotkania to 100 zł).

Zapisy obowiązują na cały moduł (wszystkie 8 spotkań).
W celu rezerwacji miejsca należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł lub całość kwoty na numer konta podany poniżej oraz przesłać potwierdzenie wpłaty i wypełniony kwestionariusz zapisu (dostępny tutaj) na adres kontakt@ppiro.pl
 
Zaliczka zabezpiecza utrzymanie miejsca dla uczestnika – jest bezwrotna.
Minimalna liczba osób w grupie: 8.
W sytuacji nie zebrania się grupy, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przedłużenia terminu rozpoczęcia treningu.
 
Dane do przelewu
Paulina Klukowska PPiRO
PL48 1050 1344 1000 0092 4518 2143
W tytule proszę wpisać Trening DBT online marzec 2022
 
Osoby prowadzące:

Paulina Klukowska
telefon: 735 461 542
e-mail: kontakt@ppiro.pl
 
Psycholog, psychoterapeutka, autorka projektu społecznego #MindLajf, organizator wydarzenia JESIEŃ MINDFULNESS NA ŚLĄSKU 2019, założycielka i administratorka pierwszej w Polsce grupy CBT Polska – Psychoterapia Poznawczo Behawioralna dla ponad 8 tyś. osób – miejsca wymiany wiedzy i doświadczeń nt. psychoterapii i rozwoju osobistego w nurcie poznawczo-behawioralnym.
 
Pracuję w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (Certyfikat Psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1109). Jestem członkiem PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej oraz EABCT – The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies, praktykiem uważności (Mindfulness & Compassion) i pasjonatką trzeciej fali CBT (głównie MBCT, ACT).
Ukończyłam m.in. I stopień (12-tygodniowy) i II stopień (10-tygodniowy) The Mindfull Self-Compassion Living Program w Counselling Therapy Centre w Sydney w Australii, Life with Full Attention Course oparty o 8-tygodniowy program LIFE WITH FULL ATTENTION – Maitreyabandhu w Sydney Buddhist Centre- Triratna Buddhist Community w Australii, MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – 8-tygodniowy Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności w Kwantum – Training Mindfulness Coaching oraz 12-tygodniowy kurs „Podejście uważności (Mindfulness) z elementami podejścia współczucia (Compassion)” i 4-tygodniowy kurs „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy” w Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii, a także staż i koterapię w prowadzeniu praktyki uważności (mindfulness & compassion) dla pacjentów IV Oddziału Psychiatrycznego Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy (mentoring: Bartosz M. Wrona – psychiatra, psychoterapeuta, autor książek, pełni obowiązki ordynatora Oddziału Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych, prowadzi praktykę prywatną, terapię, warsztaty, treningi oraz kursy medytacyjne).
 
Damian Ochman
telefon: 602 699 165
e-mail: damian.ochman@gmail.com
 
Jestem pedagogiem, specjalistą psychoterapii uzależnień oraz psychoterapeutą dzieci i młodzieży (w trakcie specjalizacji prowadzonej przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach).
Wykształcenie humanistyczne uzyskałem w Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a umiejętności związane z pomocą psychologiczną i psychoterapią zdobyłem w: Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie (Studium Pomocy Psychologicznej), Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych w Gdańsku (certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień), Akademii Myśli i Emocji w Warszawie {obecnie Akademia Motywacji i Edukacji} (szkolenia związane z terapią poznawczo-behawioralną).
 
Prowadzę terapię indywidualną dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w zakresie m.in. uzależnień od substancji i behawioralnych, zaburzeń osobowości, kryzysów rozwojowych i rodziny oraz problemów wokół tożsamości seksualnej (osoby LGBTQ+). Prowadzę terapeutyczne zajęcia grupowe. Od prawie 20 lat pracuję z parami, małżeństwami i rodzinami w ujęciu systemowym (w parze z psychoterapeutą psychodynamicznym i systemowym).
Posiadam wieloletnie doświadczenie nauczyciela akademickiego i specjalisty opiniującego w sprawach rodzinnych na zlecenie sądów.
Ukończyłem całościowe szkolenie z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT). Współprowadzę treningi grupowe umiejętności DBT dla osób z diagnozą borderline oraz dysregulacją emocji; w tym zakresie również prowadzę psychoterapię indywidualną. W swojej pracy korzystam z podejścia opartego na uważności i współczuciu (mindfulness & compassion).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT), uczestniczę w spotkaniach zespołu konsultacyjnego dla terapeutów DBT. Korzystam ze stałej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych psychoterapeutów.
Wierzę w to, że ludzie mogą się zmieniać; priorytetowym jest dla mnie indywidualne podejście do każdej osoby i rodziny, a także dbałość o najwyższy standard świadczonej przeze mnie pomocy.
 
Paulina Klukowska