#1 JULIA E. WAHL – UWAŻNOŚĆ & WSPÓŁCZUCIE A INTENCJA I NASTAWIENIE. ROZMOWY O MINDFULNESS #MindLajf

„W medytacji nie chodzi (…) tylko o uzyskanie spokoju umysłu, ale też- może przede wszystkim- o odkrywanie mądrości. (…) stopniowe odsłanianie tych wszystkich warstw, masek, które pozornie zapewniają ochronę, ale w rzeczywistości prowadzą do większego zagubienia, do zamieszania w naszym umyśle, a w efekcie do coraz bardziej rozpaczliwego i bezsensownego grzebania w gęstym sosie własnych myśli, emocji.” – fragment książki „O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły” Julia E.Wahl

  • Czym jest współczucie (compassion) i jak dzięki praktyce możemy wzmacniać naszą wrażliwość na cierpienie oraz aktywne zaangażowanie w niewelowanie i zapobieganie trudnościom?
  • Dlaczego w praktyce ważne jest nasze nastawienie i jak dzięki akceptacji i niedążeniu uczymy się być z tym, co się pojawia?
  • Jak być z tym, co trudne i jak może nas w tym wesprzeć praktyka życzliwości (miłującej dobroci)?

W imieniu #MindLajf zapraszam serdecznie na pierwszą część nagrania w ramach cyklu „rozmowy o mindfulness”, w której z Julią E. Wahl wychodzimy poza uważność, zwracamy uwagę na kontekst praktyki i powracamy do tradycji.

Niestety jakość nagrania pozostawia wiele do życzenia a nauka obsługiwania nowego sprzętu okazuje się sporym wyzwaniem ale niech te prześwietlone kadry i momenty, w których brakuje ostrości będą okazją do praktyki życzliwości ; ) Dziękuję ślicznie Julia E. Wahl za cudne spotkanie, otwartość w dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz ogromną cierpliwość i wytrwałość podczas nagrania w warunkach pogodowych rodem z filmu „Czasem słońce czasem deszcz”.

Wcześniejsze nagrania z cyklu Rozmowy o mindfulness możecie podejrzeć TUTAJ.

>>><<<

Julia E. Wahl – psycholog, trener podejścia uważności (mindfulness) i współczucia (compassion), badacz na University of Derby.
Przeprowadziła i superwizowała ponad 60 treningów uważności i współczucia w Polsce i w Wlk. Brytanii, a także szereg warsztatów i odosobnień medytacyjnych.
Jest autorką CforC – programu opartego o współczucie dla pacjentów onkologicznych i osób po chorobie nowotworowej oraz licznych publikacji m.in. w Przekroju, Charakterach, Psychologie und Leben, Newsweek Psychologia. Wykładała m.in. na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Poznaniu, University of Derby. Jest redaktorką czasopisma „Mindfulness”, kierownikiem merytoryczny i twórcą sylabusów m.in. kursu on-line „Podejście Uważności z Elementami Podejścia Współczucia” oraz „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy” a także autorką książki „O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły”.

Paulina Klukowska