Zapraszamy Was serdecznie na pobyt w szczególnej przestrzeni – miejsca kontaktu z tym, co w nas i poza nami. Spotkania z tym wszystkim, co sprawia, że jest nam ze sobą lepiej i tym, co sprawia, że innym jest z nami lepiej.  Spróbujemy poprzystawać z zaciekawieniem przy pytaniu o to, czego możemy nauczyć się o radzeniu sobie ze stresem od niepozornych nauczycieli.

Wspólnie porozmawiamy o tym, jak możemy o siebie zadbać, kiedy doświadczamy trudności, jak możemy zaopiekować się tym wszystkim, co się w nas wydarza w związku z procesem życia, jego mniej ładnymi fragmentami, również tymi kruchymi i poruszającymi. To przestrzeń dla każdego, kto chce w sprzyjającym środowisku poddać refleksji różne fragmenty siebie i świata, przestać kopać się z życiem i zawrzeć pokój z jego doświadczeniami. To (moje, twoje, nasze) spotkanie się z zaufaniem, witalnością, uważnością, ugruntowaniem i mądrością.

To zaproszenie do współbycia, mimo blokad, niepewności, bycia wystarczająco nieidealnym, mimo zranień i nieumienia. Zaproszenie do odważnego i łagodnego kontaktu z tym wszystkim, co w nas wspólne, do rozmowy, która łączy. Spróbujemy spotkać się w niej z tym, co ważne i spróbujemy pooglądać to niespiesznie z mniej oczywistych perspektyw. Chcemy nie za często, ale regularnie spotkać się w rozmowie, praktyce i refleksji o tym, co ważne. Niech rytm wyznaczy nam comiesięczny cykl:

TERMINY:

20 wrzesień 2023
25 październik 2023
29 listopad 2023

  • Spotkania odbywają się on-line o godz. 18:00 – 20:30.
  • Koszt to 190zł.
  • Zapisów można dokonać przesyłając swoje imię i nazwisko wraz z potwierdzeniem przelewu na adres e-mailowy kontakt@ppiro.pl
  • Dane do przelewu: Paulina Klukowska PPiRO, numer konta bankowego Santander Bank Polska 14 1090 2590 0000 0001 4982 5169. W tytule przelewu oraz wiadomości e-mail prosimy dodać “Warsztat (data spotkania, którego dotyczy zapis)”.

Zależy nam na tym, żeby spotkania były kameralne. Przed dokonaniem płatności prosimy sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca na najbliższe spotkanie.  Kontakty do nas i więcej o tym, czym się zajmujemy znajdziecie tutaj >>

Do zobaczenia,
Paulina i Ola

„Współczucie jest jedną z największych sił, które napędzają świat, pozwalają mu trwać. Dzięki niemu my, ludzie, możemy wzajemnie się wspierać niezależnie od tego, kim jesteśmy i jakie więzi nas łączą. Możemy pochodzić z bardzo różnych środowisk, wywodzić się z różnych kultur, mieć bardzo odmienne opinie i preferencje, nie być ze sobą spokrewnieni, a nawet się nie lubić, ale to właśnie kultywacja (…) współczucia pozwala nam się wspierać. Współczucie jest źródłem między innymi naszej siły przetrwania.

Nie chodzi o to, że wspomniane różnice nie mają znaczenia, że mamy ich nie zauważać. Możemy jednak nauczyć się wychodzić poza nie z odwagą, mądrością, życzliwością, zaangażowaniem. Z odwagą przyjrzenia się sobie, temu, co w nas po prostu brzydkie, trudne, raniące nas samych i innych ludzi. Z mądrością, która jest zaprzestaniem obwiniania siebie i innych, jest rozumieniem, co nami powoduje i dlaczego. Z życzliwością, czułością właśnie dlatego, że niezależnie o okoliczności nie jest łatwo być człowiekiem, mając tak bardzo złożony umysł. Z zaangażowaniem, poczuciem odpowiedzialności, ponieważ możemy próbować zmniejszać cierpienie, a nawet ból.”

– Z przedmowy dr Julii E. Wahl do polskiego wydania książki „Uważne współczucie” P. Gilberta, Chodena