

Paulina Klukowska
PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
***
Prowadzę spotkania online, terapię indywidualną i grupową. Pracuję z osobami dorosłymi.
tel. 735 461 542
Jestem autorką projektu społecznego #mindlajf – Rozmowy o Mindfulness, organizatorką wydarzenia Jesień Mindfulness na śląsku 2019, założycielką i administratorką pierwszej w Polsce grupy CBT Polska – Psychoterapia Poznawczo Behawioralna dla ponad 10 tyś. osób – miejsca wymiany wiedzy i doświadczeń nt. psychoterapii i rozwoju osobistego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Założyłam i prowadzę również Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego – PPiRO w Bielsku-Białej. Pracuję w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1109). Jestem członkiem PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej, EABCT – The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies oraz Association for Contextual Behavioral Science (ACBS), praktykiem uważności (mindfulness & compassion), pasjonatką CFT i trzeciej fali CBT (głównie MBCT, ACT,ST).
Ukończyłam m.in. I stopień (12-tygodniowy) i II stopień (10-tygodniowy) The Mindfull Self-Compassion Living Program w Counselling Therapy Centre w Sydney w Australii, Life with Full Attention Course oparty o 8-tygodniowy program Life with Full Attention – Maitreyabandhu w Sydney Buddhist Centre- Triratna Buddhist Community w Australii, MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – 8-tygodniowy Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności w Kwantum – Training Mindfulness Coaching oraz 12-tygodniowy kurs Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion) i 4-tygodniowy kurs Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy w Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii, a także staż i koterapię w prowadzeniu praktyki uważności (mindfulness & compassion) dla pacjentów IV Oddziału Psychiatrycznego Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy (mentoring: Bartosz M. Wrona – psychiatra, psychoterapeuta, autor książek, pełni obowiązki ordynatora oddziału zaburzeń afektywnych i nerwicowych, prowadzi praktykę prywatną, terapię, warsztaty, treningi oraz kursy medytacyjne).
W ramach dobrych praktyk PTTPB „Superwizja ma znaczenie” swoją pracę poddaję regularnej superwizji z Ewą Wojtyną, Danielem Cysarzem i Kają Dwulat. Korzystam też z superwizji koleżeńskich z Beatą Cugowską i Januszem Mazanowskim. Terapię własną i konsultacje w ramach rozwoju osobistego podejmowałam dzięki: Jerzy Wójtowicz, Robert Rutkowski, dr n. hum. Małgorzata Adamczyk-Zientara, dr Joanna Dudek. Chętnie pogłębiam wiedzę i praktykę z Paulem Gilbertem PhD, Kellym G. Wilsonem PhD, Sabiną Sadecką, Marcinem Fabjańskim i dr Julią E. Wahl. Najczęściej kieruję się w stronę rozmów i odosobnień nauczycieli Theravādyjskich Dhammika Bhante, Ajahn Brahmavamso Mahathera (Ajahn Brahm), Ajahn Brahmali, ven. Bhikkhu Bodhi, Ajahn Sadaro.
Prowadzę m.in. szkolenia i treningi kompetencji psychologicznych dla studentów gowork.pl, grupę OPU – Otwartej Praktyki Uważności w Ośrodku Rozwoju Osobistego Sens w Katowicach, konsultacje indywidualne i zajęcia grupowe w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Zabrzu, psychoterapię indywidualną i profilaktykę nawrotów w ujęciu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy), Grupowy Trening Uważności w Ujęciu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) z Elementami Współczucia (Compassion Focused Therapy) w oparciu o autorski program // przygotowanie: Paulina Klukowska i Beata Cugowska // na podstawie „Terapia poznawcza depresji oparta na uważności” – Zindel V.Segal, J.Mark G.Williams, John D.Teasdale // recenzja i mentoring: dr Julia E.Wahl – w Gliwicach, Katowicach i on-line, treningi umiejętności w Terapii Dialektyczno Behawioralnej (DBT) w Gliwicach i on-line.
PUBLIKACJE NA PROŚBĘ PSYCHOLOGII W PRAKTYCE
Wykorzystanie przykładowych narzędzi diagnostycznych i terapii poznawczo-behawioralnej w kontekście podejścia uważności (mindfulness & compassion) na przykładzie pracy z pacjentami z rozpoznaniem epizodu depresyjnego [w:] Teczka pracy psychologa i psychoterapeuty. Nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne jako narzędzia skutecznej praktyki (styczeń 2019) >>
Praktyka uważności i współczucia w terapii bólu i cierpienia [w:] Psychologia w praktyce, Metody terapii, 14 maja 2020, nr 21 (maj 2020) >>


Marta Mika
PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
***
Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi.
Profil na Znanylekarz.pl
tel. 660 442 629


Elżbieta Szałajko
PSYCHOTERAPEUTKA
***
Prowadzę spotkania stacjonarne i online, terapię indywidualną i par. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi.
Profil na Zaufanyterapeuta.eu
tel. 609 402 044
Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Doskonaliłam swoje kompetencje psychoterapeutyczne w krakowskim Instytucie Gestalt i ukończyłam całościowy czteroletni kurs Szkoły Psychoterapii Gestalt. Instytut Gestalt jest ośrodkiem szkoleniowym akredytowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt (EAGT).
Regularnie biorę udział w dodatkowych warsztatach i treningach terapeutycznych. Poszerzając swój warsztat pracy czerpię z różnych modalności m.in. Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) szkoląc się u Agnieszki Hottowy i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Integri TSR) – dzięki akredytowanym przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR) szkoleniom uczącym integracyjnej pracy z człowiekiem i łączącym takie podejścia jak: Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC), Metoda Kids Skills, Terapia Ericksonowska, Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i inne. Swoje doświadczenie poszerzałam w ramach Projektu Rozwoju Świadomości – w terapii osób z zaburzeniami afektywnymi organizowanym przez Centrum Terapii i Edukacji PRAXE. Wcześniej byłam zaangażowana przez wiele lat w pracę z młodzieżą.
Obecnie pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą. Prowadzę sesje indywidualne oraz terapię par stacjonarnie w Bielsku-Białej i on-line. Pracuję pod stałą superwizją respektując zasady Kodeksu Etyki Zawodowej EAGT. Pomagam klientom w pokonywaniu kryzysów i trudności emocjonalnych. Wspieram w rozwiązywaniu problemów osobistych i relacyjnych, radzeniu sobie ze stresem oraz wypaleniem zawodowym. Towarzyszę również w wychodzeniu z uzależnienia.


Aleksandra Műller
PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
***
Pracuję hybrydowo (naprzemiennie stacjonarnie i online) z młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzę terapię indywidualną i par.
Profil na Znanylekarz.pl
tel. 517 732 274
Dyplom magistra obroniłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam również Studia Podyplomowe – Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego w Chorzowie. Posiadam rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu wraz z uprawnieniami do prowadzenia terapii indywidualnej, par i pracy z grupami będąc w trakcie procesu certyfikacji.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Na bieżąco pogłębiam wiedzę i doświadczenie wzbogacając je m.in. dzięki Sabinie Sadeckiej w ramach Kursu Terapii traumy – Ciało. Relacje. Zdrowienie, Centrum Terapii Integralnej w Poznaniu szkoląc się w prowadzeniu Racjonalnej Terapii Zachowań, czy HeartMath Scandinavia doskonaląc swoje umiejętności w pracy opartej o biofeedback HRV.
W kontakcie z drugim człowiekiem najbardziej fascynuje mnie odkrywanie wraz z nim jego świata. Wierzę, że ‘wszystko jest w nas’ – zarówno ograniczenia, jak i możliwości, aby z tymi ograniczeniami sobie poradzić. Od ponad 20 lat towarzyszę ludziom w poszukiwaniu tych możliwości prowadząc warsztaty, szkolenia grupowe i sesje indywidualne. W swojej pracy wykorzystuję metody o potwierdzonej skuteczności. Staram się łączyć analityczne myślenie z intuicją oraz budowaniem relacji opartych na głębokim zaufaniu i akceptacji. Aktualnie przyjmuję tylko on-line. Do kontaktu zapraszam klientów indywidualnych i pary.
Odkrywanie ludzkiego potencjału i rozwój osobisty jest moją pasją – nie tylko w pracy. Rozmowa z drugim człowiekiem to dla mnie wielka przygoda. W wolnym czasie chętnie wędruje z plecakiem po górach, jeżdżę na rowerze i od ponad 20 lat romansuję z jogą. Bardzo lubię być w lesie i zajmować się ogrodem. Interesuję się również medycyną naturalną i metodami pracy z ciałem.


Patrycja Binda-Miętus
PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
***
Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
Profil na Znanylekarz.pl
tel. 502 667 831
Jestem psycholożką, psychoterapeutką w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim, gdzie realizowałam ścieżki specjalizacyjne: psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz psychologia sądowa. Stale poszerzam swoja wiedzę realizując studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii autyzmu, przygotowanie pedagogiczne, kurs terapii SI (I stopień), TUS (Trening Umiejętności Społecznych) oraz liczne szkolenia, warsztaty, a także konferencje naukowe.
Oferuję konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w nurcie poznawczo – behawioralnym, który jest udowodnioną naukowo metodą leczenia. Posiadam doświadczenie w pracy psychologicznej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
W pracy gabinetowej koncentruję się na indywidualnym podejściu do osoby, z którą współpracuję. Mocno skupiam się na budowaniu relacji, zrozumieniu potrzeb pacjenta oraz realizacji wspólnie wypracowanych celów terapeutycznych.
Przez 10 lat budowałam swoje doświadczenie zawodowe w ośrodkach terapeutycznych oraz oświatowych pracując min. w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Targu, w Punkcie Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Pracowałam również z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną. Odbyłam liczne staże zawodowe.
Pracuję pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów CBT.


Barbara Micherda-Nyczka
PSYCHOLOŻKA
***
Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Konsultuję na spotkaniach indywidualnych i rodzinnych.
tel. 530 278 834


Karolina Bigos
DIETETYCZKA, PSYCHODIETETYCZKA
***
Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi powyżej 6rż., młodzieżą i osobami dorosłymi.
Profil na Znanylekarz.pl
tel. 724 523 428
Jestem magistrem dietetyki ze specjalizacją z dietetyki klinicznej. Studia dietetyczne ukończyłam na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Stale poszerzam swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i webinarach. Uczestniczyłam m.in. w kursie „Psychologia dla dietetyka”, brałam udział w „Konferencji Psychodietetyki’. Korzystam ze szkoleń i webinarów organizowanych przez Instytut Psychodietetyki i Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania. Prowadzę również newsletter psychodietetyczny.
W swojej pracy opieram się na akceptacji i zrozumieniu oraz kieruję się dobrem i bezpieczeństwem pacjenta. Psychodietetyka jest pomostem łączącym dietetykę i psychologię. Poszerzanie kompetencji w kierunku psychodietetyki umożliwiło mi całościowe, holistyczne podejście do pacjenta.
Oprócz psychodietetyki interesuję się dietetyką onkologiczną. W tym roku po raz kolejny brałam udział w konferencji „Nowości i trendy w żywieniu klinicznym w onkologii”. Prowadziłam webinary w zakresie dietetyki onkologicznej dla Fundacji Bądź, wygłosiłam wykład dla Fundacji Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz brałam udział w tworzeniu publikacji Fundacji Kwiat Kobiecości „Poradnik onkologiczny – wsparcie w chorobie nowotworowej dla pacjentek z oddziałów ginekologii i ginekologii onkologicznej”.
Dlaczego dietetyka onkologiczna? Ponieważ uważam, że dzięki temu mogę realnie pomóc pacjentowi z np. zmniejszeniem dolegliwości towarzyszących leczeniu i chorobie. W czasie choroby pojawia się wiele pytań i niewiadomych, dlatego wsłuchuję się w potrzeby pacjenta i dostosowuję zalecenia żywieniowe do objawów i możliwości tej osoby. Realizuję również zajęcia edukacyjne dotyczące odżywiania się w przedszkolach i szkołach.
Prowadzę konsultacje w zakresie: nadwagi, otyłości i jej powikłań, zaburzenia z napadami objadania się, restrykcyjnego odżywiania się, podejścia do żywienia 0-1, chorób nowotworowych, niedożywienia, chorób układu krążenia, choroby refluksowej, choroby wrzodowej, niedoczynność tarczycy, choroby Hashimoto.


Kaja Dwulat
PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA I SUPERWIZORKA
Wykonuje zawód psychologa prawie 20 lat. Jest też psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (certyfikat 384) i superwizorką CBT w trakcie szkolenia oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB), European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), International Society of Schema Therapy (ISST) i Association for Contextual Behavioral Science (ACBS). Od wielu lat prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS.
Kocha i specjalizuje się w Terapii Schematu (TS) oraz w Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Bliski jest jej nurt oparty na samowspółczuciu (self-compassion), dialog motywacyjny, DBT, a także psychologia pozytywna. Uczestniczy w wielu szkoleniach specjalistycznych oraz konferencjach, zarówno w polskich, jak i międzynarodowych. Korzysta regularnie z superwizji, m.in. u Kirsty Gillings, Susan Simpson, Davida Edwardsa z TS, z treningu portlandzkiego z ACT.
Prowadzi sesje także w języku angielskim. Pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi kierując się pasją przy wykonywaniu zawodu, ogromną ciekawością poznawczą i wartościami: szacunku, motywacji wewnętrznej, poczucia wolności, partnerskim podejściem, autentycznością, zaangażowaniem i wrażliwością. Marzycielka próbująca wpływać pozytywnie na rzeczywistość wokół siebie. Lubi patrzeć na świat wielowymiarowo i z wielu perspektyw. W ramach regularnych superwizji dzieli się z nami niezwykłą wiedzą, nieszablonowym podejściem i nieprzeciętnym doświadczeniem. Inspiruje i z otwartością towarzyszy we wspólnych poszukiwaniach.


Jacek Mendrak
KOORDYNATOR
Specjalista ds. kluczowych klientów, konsultingu, szkoleń i rozwoju edukacji z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze kierowania zespołem i oddziałami placówek, opracowywania, przygotowywania oraz organizacji szkoleń wewnętrznych dla nauczycieli i skierowanych do odbiorców zewnętrznych m.in. AKCES Edukacja – dystrybutor LEGO® Education, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowe, Urzędy Miast i Gmin w woj. śląskim.
W Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego PPiRO czuwam nad wsparciem osób w zespole dbając o zachowanie najwyższych standardów współpracy pracowników i klientów. Do moich głównych zadań należy opieka i dbałość o komfort pracy wszystkich osób korzystających z przestrzeni pracowni PPiRO, planowanie i realizacja projektów, monitoring i kontrola w zakresie zapewniania dostępności wyposażenia i materiałów do pracy. Jestem odpowiedzialny za sprawną komunikację zespołu. Mam również przyjemność służyć wsparciem informacyjnym oraz pomocą w sprawach organizacyjnych i technicznych.
ADRES:
ul. Lipnicka 14/3 (parter)
43-300 Bielsko-Biała
INFORMACJE OGÓLNE I WSPÓŁPRACA:
tel. 735 461 642
kontakt@ppiro.pl