×

Wolne terminy Zapisy bez kolejki  

   Rejestracja telefoniczna tel. 530 278 834   

BASIA MICHERDA-NYCZKA

PSYCHOLOŻKA DIAGNOSTA


Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Konsultuję na spotkaniach indywidualnych i rodzinnych.

 

*****

O MNIE I O TYM, JAK PRACUJĘ

Jestem psycholożką, certyfikowanym diagnostą spektrum autyzmu (testem Ados-2), objawów depresji (CDI 2), ADHD i zaburzeń współwystępujących (CONNERS 3) oraz Ogólnego funkcjonowania dziecka Kartami Obserwacji Rozwoju Psychoruchowego (KORP). Na co dzień prowadzę konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i rodzin, wspierając osoby w problemach emocjonalnych i rodziców w trudnościach wychowawczych. Prowadzę zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych będąc trenerem TUS I i II stopnia.

Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim – specjalizacje: psychologia kliniczna dorosłego człowieka i psychologia dziecka. Doświadczenie zdobywałam wspierając dzieci i ich rodziny (głównie z trudnościami związanymi ze spektrum autyzmu), prowadząc Wczesne Wspomagania Rozwoju, pracując w placówkach przedszkolnych i szkolnych, ośrodku psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży, Sądzie Rejonowym w Żywcu oraz Sądzie Okręgowym w Bielsku – Białej. Na co dzień jestem zaangażowana w szereg projektów. Wspieram pracę kilku różnych fundacji zajmujących się udzielaniem pomocy rodzinom. Konsultuję polskie rodziny z całego świata w ramach Poradni Polonijnej udzielającej wsparcia dzieciom i rodzicom niemającym dostępu do polskojęzycznych terapeutów i/lub mającym utrudniony dostęp do terapii poza granicami Polski. 

Pomagam w trudnościach emocjonalnych, szkolnych i wychowawczych z dzieckiem. Pracuję z bieżącymi trudnościami, które wymagają krótkotrwałego wsparcia psychologicznego. W razie potrzeby kieruję do odpowiednich specjalistów, wyznaczam dalszą drogę leczenia i postępowania. Towarzyszę w procesie akceptacji choroby, orzeczenia dziecka i/lub innego członka rodziny. Prowadzę psychoedukację i grupowe wsparcie rodzin. Wydaję opinie psychologiczne dla szkół, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i innych specjalistów pracujących lub rozpoczynających pracę z dzieckiem.

W ramach konsultacji z dzieckiem wykonuję również diagnostykę zaburzeń psychoruchowych i diagnozę funkcjonalną. Udzielam wsparcia w rozwijaniu bazowych umiejętności komunikacyjnych takich jak: wskazywanie, kontakt wzrokowy, dzielenie wspólnego pola uwagi, naśladownictwo oraz umiejętności zabawy i elastyczności w zachowaniach dziecka. Na prośbę rodziców i/lub opiekunów opracowuję program postępowania w domu.

W swojej pracy podążam w myśl założenia „Porozumienie bez przemocy” oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Skupiam się na zasobach oraz mocnych stronach człowieka pracując w dużej mierze na potrzebach, relacjach oraz akceptacji.

 

*****

  Koszt diagnostyki ustalam indywidualnie Dopytaj o cenę

   Nie widzisz terminu w grafiku wizyt? Zadzwoń

   Umów się ze mną telefonicznie kom. 530 278 834   

ZAPRASZAM NA DIAGNOSTYKĘ

SPEKTRUM AUTYZMY

DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH

ADOS-2


Jestem certyfikowanym diagnostą spektrum autyzmu testem ADOS-2. Jest to częściowo ustrukturyzowany i wystandaryzowany protokół obserwacji, który dostarcza rzetelnych i trafnych danych na temat zachowania osoby z podejrzeniem zaburzeń ze spektrum autyzmu.

 

CZYTAJ DALEJ >>

 Jest użyteczny w badaniach naukowych i w ocenie zmian w funkcjonowaniu osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) zachodzących wraz z czasem lub pod wpływem określonej interwencji.

 

*****

 

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu.

ADHD

DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH

CONNERS 3 i DIVA-5


Zestaw Kwestionariuszy CONNERS 3® to narzędzie, które służy do diagnozy ADHD i zaburzeń współwystępujących, takich jak zaburzenia zachowania i zaburzenia opozycyjno-buntownicze u dzieci i młodzieży (6-18lat). Test DIVA-5 służy do oceny objawów zespołu zaburzeń deficytu uwagi z nadpobudliwością (ADHD) u dorosłych oraz dzieci.

 

CZYTAJ DALEJ >>

Diagnostyka, którą wykonuję w oparciu o Zestaw Kwestionariuszy CONNERS 3® obejmuje różne obszary funkcjonowania dziecka. Umożliwia to analizę profilową i dostrzeżenie indywidualnej specyfiki problemów osoby badanej. Diagnostykę osób dorosłych wykonuję w oparciu o formalną ocenę testem DIVA-5 badając m.in. koncentrację, impulsywność, nadpobudliwość, organizację i planowanie.

 

*****

 

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu.

DEPRESJI

DZIECI I MŁODZIEŻ

CDI 2


W diagnostyce objawów depresji wykorzystuję zestaw kwestionariuszy CDI 2™. Jest to narzędzie, które umożliwia wielowymiarową ocenę symptomów depresji u dzieci i młodzieży (od 7 do 18 lat).

 

CZYTAJ DALEJ >>

CDI 2™ może również służyć do monitorowania efektów leczenia. Umożliwia opis osoby badanej z trzech różnych perspektyw i pomaga we wczesnej identyfikacji młodzieży podatnej na depresję. Kwestionariusze zawierają skale służące do pomiaru problemów emocjonalnych i tych, związanych z codziennym funkcjonowaniem.

 

*****

 

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu.

REJESTRACJA BEZ KOLEJKI

Dysponuję obecnie wolnymi terminami. Zapraszam do wygodnej rejestracji online. Zobacz grafik i zarezerwuj termin.

Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego PPiRO

KONTAKT

Jeśli nie widzisz dostępnych godzin w grafiku wizyt skontaktuj się ze mną telefonicznie. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania i udzielę informacji przed pierwszym spotkaniem.

    tel. 530 278 834

    profil na ZnanyLekarz.pl

Niewiele życiowych doświadczeń może nas (rodziców i dzieci) boleć bardziej niż poczucie osamotnienia i bezradności, w chwilach, gdy mierzymy się z czymś trudnym. TUS dla nastolatków to warsztat o tym, jak zadbać o siebie w obliczu tych trudności.


Każde spotkanie to 50 min. praktycznej psychologicznej wiedzy wzbogaconej o materiały, które pomogą Waszym dzieciom zmierzyć się z najpilniejszymi wyzwaniami rozwojowymi. Bycie rodzicem bywa wyzwaniem. Chcemy, żebyście wiedzieli, że nie jesteście w nim sami.


Jeżeli macie dzieci w wieku nastoletnim, czujecie, że mają problem, ale nie umieją go nazwać, są przygnębione lub zestresowane, widzicie, że potrzeba im wsparcia, potrzebują przestrzeni, w której będą mogły nauczyć się radzić sobie z wybuchami złości, przygnębieniem, poczuciem izolacji lub presją rówieśniczą to jesteśmy tu dla nich i dla Was.


CZYTAJ DALEJ >>

Podczas zajęć kierujemy szczególną uwagę na budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości, kształtowanie świadomości emocjonalnej, rozumienia i wyboru mądrej reakcji w obliczu silnych emocji, bycie częścią grupy, nawiązywanie zdrowych i satysfakcjonujących relacji, dbanie o swoje granice przy jednoczesnym szacunku dla potrzeb innych, rozmowę o tym, co ważne i pomocne, komunikację, która łączy i wspiera, zamiast dzielić.


W trakcie spotkań udostępniamy w pracowni kameralny pokój dla rodziców, którzy potrzebują chwili dla siebie. Możecie wykorzystać tę przestrzeń na odpoczynek, swoją pracę lub cokolwiek innego, czego Wam potrzeba, a trudno w tygodniu znaleźć Wam na to czas.


Cykl obejmuje 12 spotkań w małych grupach (do 6 osób) I GRUPA: 10-13 lat (godz.15:00), II GRUPA: 14-16 lat (godz.16:00). Koszt 1 zajęć to 80zł. Opłata jest abonamentowa, czyli dotyczy pełnego cyklu 12 spotkań. Zapisy telefonicznie tel. 530 278 834

POZNAJ CAŁY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

OLA

MŰLLER 

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

 


Pracuję stacjonarnie i online z osobami dorosłymi. Prowadzę terapię indywidualną i par.

***

W kontakcie z drugim człowiekiem najbardziej fascynuje mnie odkrywanie wraz z nim jego świata. Wierzę, że ‘wszystko jest w nas’ – zarówno ograniczenia, jak i możliwości, aby z tymi ograniczeniami sobie poradzić.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 517 732 274

ELA

SZAŁAJKO

PSYCHOTERAPEUTA

 

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online, terapię indywidualną i par. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi.

***

 

W atmosferze poufności i akceptacji towarzyszę klientkom/klientom w procesie poznawania siebie, swoich emocji, cielesności, uświadamiania sobie swoich potrzeb, dostrzegania utartych schematów postrzegania i reagowania, odkrywania nowych rozwiązań, innych sposobów funkcjonowania, tak by Tu i Teraz mogli bardziej stawać się Sobą i doświadczać świadomego, satysfakcjonującego życia.


POZNAJ BLIŻEJ

Zaufanyterapeuta.eu

tel. 609 402 044

PATRYCJA

BINDA-MIĘTUS

PSYCHOLOG DIAGNOSTA, PSYCHOTERAPEUTA

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

***

 

 

W pracy gabinetowej koncentruję się na indywidualnym podejściu do osoby, z którą współpracuję. Mocno skupiam się na budowaniu relacji, zrozumieniu potrzeb pacjenta oraz realizacji wspólnie wypracowanych celów terapeutycznych.

 


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 502 667 831

MARTA

MIKA

PSYCHOLOG DIAGNOSTA, NEUROPSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Prowadzę spotkania stacjonarne i online.

Pracuję indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi.

***

 

W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z klientem oparta na zaufaniu, wspólnym budowaniu sojuszu terapeutycznego i empatyczne towarzyszenie w drodze do odzyskania równowagi psychicznej i satysfakcji z życia oraz do polepszenia związków z innymi ludźmi.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel.  660 442 629

BARBARA MICHERDA-NYCZKA

PSYCHOLOG DIAGNOSTA

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuję się diagnozą ADHD, spektrum autyzmu i ogólnego funkcjonowania dziecka.

***

W swojej pracy podążam w myśl założenia „Porozumienie bez przemocy” oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Mocno skupiam się na zasobach oraz mocnych stronach człowieka pracując w dużej mierze na potrzebach, relacjach oraz akceptacji.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 530 278 834

EWA MAZUR

PSYCHOLOG

 

 


Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Prowadzę konsultacje stacjonarne. Oferuję wsparcie i poradnictwo psychologiczne.

***

 

Na konsultacjach nazywamy i próbujemy dobrze zrozumieć obecne trudności, żeby znaleźć najbardziej pomocne rozwiązania i formy wsparcia.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 608 692 756

KAROLINA BIGOS

DIETETYK, PSYCHODIETETYK

Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Zapraszam na konsultacje z obszaru dietetyki klinicznej, onkologicznej i psychodietetyki.

***

W swojej pracy opieram się na akceptacji i zrozumieniu oraz kieruję się dobrem i bezpieczeństwem pacjenta. Psychodietetyka jest dla mnie pomostem łączącym dietetykę i psychologię.

 


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 724 523 428

PAULINA KLUKOWSKA

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

 


Pracuję stacjonarnie i online z osobami dorosłymi. Prowadzę terapię indywidualną i grupową.

***

 

Kiedy towarzyszę komuś w zmianie zapraszam klienta (i siebie) do tego, byśmy w tym procesie nie szli na skróty i w pośpiechu, ale z różnych perspektyw i szerokokątnie przyglądali się temu, co sprawia, że jest nam ze sobą lepiej i innym jest z nami lepiej.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 735 461 542

REJESTRACJA

Nasz zespół oferuje szereg usług diagnostycznych, psychologicznych i psychoterapeutycznych. Nie prowadzimy typowej rejestracji. Aby dokonać zapisu na wizytę lub uzyskać dodatkowe informacje zachęcamy do kontaktu telefonicznego z wybranym specjalistą. 

 

 

Masz Pytania? Zadzwoń.
Masz Pytania? Zadzwoń.