×

  e-mail kontakt@ppiro.pl 

   Umawianie spotkań telefonicznie kom. 735 461 542  

PAULINA KLUKOWSKA

PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA


Prowadzę spotkania stacjonarnie i online. Pracuję z osobami dorosłymi.

 

*****

O MNIE I O TYM,

JAK PRACUJĘ

Jestem psychologiemi i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 1109). W pracy gabinetowej najchętniej korzystam z perspektywy Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT – Acceptance and Commitment Therapy), Psychoterapii Opartej na Analizie Funkcjonalnej (FAP – Functional Analytic Psychotherapy) i Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT – Compassion-Focused Therapy). Należę do PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej, EABCT – The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies oraz Association for Contextual Behavioral Science (ACBS).

Obecnie jestem w trakcie szkolenia przygotowującego do certyfikatu terapeuty schematu Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST). Założyłam i prowadzę Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego PPiRO w Bielsku-Białej.

Paulina Klukowska - ZnanyLekarz.pl

W ramach dobrych praktyk miałam ogromną przyjemność superwizować się z Ewą Wojtyną i Danielem Cysarzem. Od lat regularnie korzystam też z superwizji koleżeńskich z cudownymi ludźmi i świetnymi specjalistami: Beatą Cugowską i Januszem Mazanowskim. Obecnie, inspiruje i z otwartością towarzyszy mi w poszukiwaniach terapeutycznych Kaja Dwulat. Uważnego przywództwa uczę się dzięki mentoringowi Wiesi Serekowskiej,
Terapię własną i konsultacje w ramach rozwoju osobistego podejmowałam dzięki: Jerzy Wójtowicz, Robert Rutkowski, dr n. hum. Małgorzata Adamczyk-Zientara, dr Joanna Dudek.

W praktyce medytacyjnej najczęściej kieruję się w stronę nauczycieli Theravādyjskich: Ajahn Brahmali, Thanissaro Bhikkhu, Ajahn Sadaro.

SZKOLENIA

I INNE FORMY ROZWOJU

Kilka z tych najbardziej cennych spotkań na drodze poszukiwań psychoterapeutycznych i medytacyjnych:

•      Sens życia i rozwój w ramach relacji terapeutycznej. Prowadzenie: K. Wilson,

•      Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość. Prowadzenie: Matthew Skinta,

•      Zderzenie z rzeczywistością, czyli jak radzić sobie z kryzysem, stratą lub traumą. Prowadzenie: Russ Harris,

•      ACT-owa rewolucja. Cykl wykładów o różnorodnych zastosowaniach terapii akceptacji i zaangażowania. Prowadzenie: Sabina Sadecka,

•      Medytacja bez uproszczeń. Dynamika medytacji i jej procesów. Prowadzenie: Julia E. Wahl, Marcin Fabjański.

•      Odosobnienienie medytacyjne BSWA (Buddhist Society of Western Australia) i  Bodhinyana Singapore prowadzone przez Ajahna Brahma (Phuket, 2023)

•      Odosobnienienie medytacyjne BSWA (Buddhist Society of Western Australia) i Anukampa Bhikkhuni Project prowadzone przez Ajahna Brahma & Ven Candę (UK online, 2022)

•      12-tygodniowy kurs Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion). Prowadzenie: Paul Gilbert, Julia E. Wahl, Mateusz Banaszkiewicz, Tomasz Kryszczyński, Eryk Ołtarzewski,

•      4-tygodniowy kurs Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy w Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii. Prowadzenie: Julia E.Wahl, Magdalena Mazurkiewicz, Wiesława Serkowska,

      8-tygodniowy Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction). Prowadzenie: Tomasz Kryszczyński,

•      22-tygodniowy program I i II stopnia The Mindfull Self-Compassion Living Program w Counselling Therapy Centre w Sydney w Australii,

•      8-tygodniowy program Life with Full Attention autorstwa Maitreyabandhu w Sydney Buddhist Centre w Australii, 

„Wykonuj swoją pracę, ale zerkaj na Dhammę.

Uważaj, żeby twój umysł nie odszedł za daleko.”

Sayadaw U Pandita

DOŚWIADCZENIA ZAWODOWE

Miałam swoją przygodę z prowadzeniem szkoleń i treningów kompetencji psychologicznych dla studentów gowork.pl, terapii indywidualnych i grupowych w ramach NFZ przy współpracy z Centrum zdrowia psychicznego Feniks, grupowych treningów uważności w oparciu o Terapię Poznawcza Depresji Oparta na Uważności (MBCT – Mindfulness Based Cognitive Therapy) i elementy Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT – Compassion Focused Therapy) na podstawie autorskiego programu (przygotowanie: Paulina Klukowska i Beata Cugowska, recenzja i mentoring: dr Julia E. Wahl) i treningów umiejętności w ujęciu Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT – Dialectical Behaviour Therapy)

Publikacje na prośbę Psychologii w praktyce

Terapia poznawczo-behawioralna i podejście uważności (mindfulness & compassion) w pracy z nawrotami depresji [w:] Teczka pracy psychologa i psychoterapeuty. Nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne jako narzędzia skutecznej praktyki (styczeń 2019) >>

Praktyka uważności i współczucia w terapii bólu i cierpienia [w:] Psychologia w praktyce, Metody terapii, 14 maja 2020, nr 21 (maj 2020) >>

PROJEKTY

NON-PROFIT

Lubię angażować się w inicjatywy o charakterze społecznym. Jestem autorką projektu  #mindlajf, w ramach którego powstał cykl nagrań „Rozmowy o Mindfulness” i organizatorką wydarzenia Jesień Mindfulness na śląsku 2019. Założyłam też grupę CBT Polska – Psychoterapia Poznawczo Behawioralna – miejsca wymiany wiedzy i doświadczeń, z której obecnie korzysta ponad 10 tyś osób. 

Prowadziłam praktykę uważności (mindfulness & compassion) dla pacjentów IV Oddziału Psychiatrycznego Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy. Zorganizowałam pierwszą w Polsce nieodpłatną dla uczestników (w ramach NFZ) profilaktykę nawrotów depresji w ujęciu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks. Miałam przyjemność prowadzić roczną grupę Otwartej Praktyki Uważności w Ośrodku Rozwoju Osobistego Sens w Katowicach. 

Obecnie jestem zaangażowana w tworzenie i współprowadzenie grupy superwizyjnej w ramach Treningu Portlandzkiego ACT w Bielsku-Białej. Działam też na rzecz fundacji “W Drodze”.

POZNAJ CAŁY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

OLA

MŰLLER 

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

 

 


Pracuję stacjonarnie i online z osobami dorosłymi. Prowadzę terapię indywidualną i par.

***

W kontakcie z drugim człowiekiem najbardziej fascynuje mnie odkrywanie wraz z nim jego świata. Wierzę, że ‘wszystko jest w nas’ – zarówno ograniczenia, jak i możliwości, aby z tymi ograniczeniami sobie poradzić.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 517 732 274

ELA

SZAŁAJKO

PSYCHOTERAPEUTA

 

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online, terapię indywidualną i par. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi.

***

 

W atmosferze poufności i akceptacji towarzyszę klientkom/klientom w procesie poznawania siebie, swoich emocji, cielesności, uświadamiania sobie swoich potrzeb, dostrzegania utartych schematów postrzegania i reagowania, odkrywania nowych rozwiązań, innych sposobów funkcjonowania, tak by Tu i Teraz mogli bardziej stawać się Sobą i doświadczać świadomego, satysfakcjonującego życia.


POZNAJ BLIŻEJ

Zaufanyterapeuta.eu

tel. 609 402 044

PATRYCJA

BINDA-MIĘTUS

PSYCHOLOG DIAGNOSTA, PSYCHOTERAPEUTA

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

***

 

 

W pracy gabinetowej koncentruję się na indywidualnym podejściu do osoby, z którą współpracuję. Mocno skupiam się na budowaniu relacji, zrozumieniu potrzeb pacjenta oraz realizacji wspólnie wypracowanych celów terapeutycznych.

 


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 502 667 831

MARTA

MIKA

PSYCHOLOG DIAGNOSTA, NEUROPSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Prowadzę spotkania stacjonarne i online.

Pracuję indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi.

***

 

W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z klientem oparta na zaufaniu, wspólnym budowaniu sojuszu terapeutycznego i empatyczne towarzyszenie w drodze do odzyskania równowagi psychicznej i satysfakcji z życia oraz do polepszenia związków z innymi ludźmi.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel.  660 442 629

BARBARA MICHERDA-NYCZKA

PSYCHOLOG DIAGNOSTA

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuję się diagnozą ADHD, spektrum autyzmu i ogólnego funkcjonowania dziecka.

***

W swojej pracy podążam w myśl założenia „Porozumienie bez przemocy” oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Mocno skupiam się na zasobach oraz mocnych stronach człowieka pracując w dużej mierze na potrzebach, relacjach oraz akceptacji.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 530 278 834

EWA MAZUR

PSYCHOLOG

 

 


Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Prowadzę konsultacje stacjonarne. Oferuję wsparcie i poradnictwo psychologiczne.

***

 

Na konsultacjach nazywamy i próbujemy dobrze zrozumieć obecne trudności, żeby znaleźć najbardziej pomocne rozwiązania i formy wsparcia.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 608 692 756

KAROLINA BIGOS

DIETETYK, PSYCHODIETETYK

Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Zapraszam na konsultacje z obszaru dietetyki klinicznej, onkologicznej i psychodietetyki.

***

W swojej pracy opieram się na akceptacji i zrozumieniu oraz kieruję się dobrem i bezpieczeństwem pacjenta. Psychodietetyka jest dla mnie pomostem łączącym dietetykę i psychologię.

 


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 724 523 428

RENATA GOLONKA

PSYCHOTERAPEUTA

 

 


Prowadzę spotkania stacjonarne i online.

Pracuję z osobami dorosłymi.

***

W pracy zwracam uwagę na autentyczność relacji. Cenię sobie uważność na drugiego człowieka.


POZNAJ BLIŻEJ

Znanylekarz.pl

tel. 530 333 996

REJESTRACJA ONLINE

Do części terapeutów pracowni możesz umówić wizytę zdalnie na stronie ZnanyLekarz.pl lub ZaufanyTerapeuta.eu

Jeśli nie widzisz wolnego terminu lub dostępnego grafiku wizyt zadzwoń do nas. Nie wszyscy udostępniamy grafik online, ale wszyscy odbieramy telefony lub oddzwaniamy : )

Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego PPiRO

NAJBLIŻSZE TERMINY

Nie prowadzimy typowej rejestracji, więc aby uzyskać dodatkowe informacje zachęcamy do kontaktu telefonicznego z wybranym specjalistą. Możesz też zostawić nam wiadomość. Skontaktujemy się i odpowiemy na Twoje pytania.

MASZ PYTANIA? NAPISZ

Jeśli potrzebujesz informacji lub wsparcia w wyborze terapeuty albo odpowiedniej dla siebie formy pomocy skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu, żeby Ci towarzyszyć również na tym początkowym etapie drogi.

    tel. 608 692 756

    kontakt@ppiro.pl