e-mail kontakt@ppiro.pl
Umawianie spotkań telefonicznie kom. 735 461 542
PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA
Prowadzę spotkania stacjonarnie i online. Pracuję z osobami dorosłymi.
*****
Jestem psychologiemi i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr 1109). W pracy gabinetowej najchętniej korzystam z perspektywy Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT – Acceptance and Commitment Therapy), Psychoterapii Opartej na Analizie Funkcjonalnej (FAP – Functional Analytic Psychotherapy) i Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT – Compassion-Focused Therapy). Należę do PTTPB – Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralej, EABCT – The European Association for Behavioural and Cognitive Therapies oraz Association for Contextual Behavioral Science (ACBS).
Obecnie jestem w trakcie szkolenia przygotowującego do certyfikatu terapeuty schematu Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu (ISST). Założyłam i prowadzę Pracownię Psychoterapii i Rozwoju Osobistego PPiRO w Bielsku-Białej.
W ramach dobrych praktyk miałam ogromną przyjemność superwizować się z Ewą Wojtyną i Danielem Cysarzem. Od lat regularnie korzystam też z superwizji koleżeńskich z cudownymi ludźmi i świetnymi specjalistami: Beatą Cugowską i Januszem Mazanowskim. Obecnie, inspiruje i z otwartością towarzyszy mi w poszukiwaniach terapeutycznych Kaja Dwulat. Uważnego przywództwa uczę się dzięki mentoringowi Wiesi Serekowskiej,
Terapię własną i konsultacje w ramach rozwoju osobistego podejmowałam dzięki: Jerzy Wójtowicz, Robert Rutkowski, dr n. hum. Małgorzata Adamczyk-Zientara, dr Joanna Dudek.
W praktyce medytacyjnej najczęściej kieruję się w stronę nauczycieli Theravādyjskich: Ajahn Brahmali, Thanissaro Bhikkhu, Ajahn Sadaro.
Kilka z tych najbardziej cennych spotkań na drodze poszukiwań psychoterapeutycznych i medytacyjnych:
• Sens życia i rozwój w ramach relacji terapeutycznej. Prowadzenie: K. Wilson,
• Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wzmacnianie pozytywnych działań, CFT i terapeutyczna miłość. Prowadzenie: Matthew Skinta,
• Zderzenie z rzeczywistością, czyli jak radzić sobie z kryzysem, stratą lub traumą. Prowadzenie: Russ Harris,
• ACT-owa rewolucja. Cykl wykładów o różnorodnych zastosowaniach terapii akceptacji i zaangażowania. Prowadzenie: Sabina Sadecka,
• Medytacja bez uproszczeń. Dynamika medytacji i jej procesów. Prowadzenie: Julia E. Wahl, Marcin Fabjański.
• Odosobnienienie medytacyjne BSWA (Buddhist Society of Western Australia) i Bodhinyana Singapore prowadzone przez Ajahna Brahma (Phuket, 2023)
• Odosobnienienie medytacyjne BSWA (Buddhist Society of Western Australia) i Anukampa Bhikkhuni Project prowadzone przez Ajahna Brahma & Ven Candę (UK online, 2022)
• 12-tygodniowy kurs Podejście uważności (mindfulness) z elementami podejścia współczucia (compassion). Prowadzenie: Paul Gilbert, Julia E. Wahl, Mateusz Banaszkiewicz, Tomasz Kryszczyński, Eryk Ołtarzewski,
• 4-tygodniowy kurs Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy w Europejskim Instytucie Psychologii i Psychoterapii. Prowadzenie: Julia E.Wahl, Magdalena Mazurkiewicz, Wiesława Serkowska,
• 8-tygodniowy Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności (MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction). Prowadzenie: Tomasz Kryszczyński,
• 22-tygodniowy program I i II stopnia The Mindfull Self-Compassion Living Program w Counselling Therapy Centre w Sydney w Australii,
• 8-tygodniowy program Life with Full Attention autorstwa Maitreyabandhu w Sydney Buddhist Centre w Australii,
„Wykonuj swoją pracę, ale zerkaj na Dhammę.
Uważaj, żeby twój umysł nie odszedł za daleko.”
Miałam swoją przygodę z prowadzeniem szkoleń i treningów kompetencji psychologicznych dla studentów gowork.pl, terapii indywidualnych i grupowych w ramach NFZ przy współpracy z Centrum zdrowia psychicznego Feniks, grupowych treningów uważności w oparciu o Terapię Poznawcza Depresji Oparta na Uważności (MBCT – Mindfulness Based Cognitive Therapy) i elementy Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT – Compassion Focused Therapy) na podstawie autorskiego programu (przygotowanie: Paulina Klukowska i Beata Cugowska, recenzja i mentoring: dr Julia E. Wahl) i treningów umiejętności w ujęciu Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT – Dialectical Behaviour Therapy)
Publikacje na prośbę Psychologii w praktyce
Terapia poznawczo-behawioralna i podejście uważności (mindfulness & compassion) w pracy z nawrotami depresji [w:] Teczka pracy psychologa i psychoterapeuty. Nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne jako narzędzia skutecznej praktyki (styczeń 2019) >>
Praktyka uważności i współczucia w terapii bólu i cierpienia [w:] Psychologia w praktyce, Metody terapii, 14 maja 2020, nr 21 (maj 2020) >>
Lubię angażować się w inicjatywy o charakterze społecznym. Jestem autorką projektu #mindlajf, w ramach którego powstał cykl nagrań „Rozmowy o Mindfulness” i organizatorką wydarzenia Jesień Mindfulness na śląsku 2019. Założyłam też grupę CBT Polska – Psychoterapia Poznawczo Behawioralna – miejsca wymiany wiedzy i doświadczeń, z której obecnie korzysta ponad 10 tyś osób.
Prowadziłam praktykę uważności (mindfulness & compassion) dla pacjentów IV Oddziału Psychiatrycznego Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych w Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy. Zorganizowałam pierwszą w Polsce nieodpłatną dla uczestników (w ramach NFZ) profilaktykę nawrotów depresji w ujęciu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks. Miałam przyjemność prowadzić roczną grupę Otwartej Praktyki Uważności w Ośrodku Rozwoju Osobistego Sens w Katowicach.
Obecnie jestem zaangażowana w tworzenie i współprowadzenie grupy superwizyjnej w ramach Treningu Portlandzkiego ACT w Bielsku-Białej. Działam też na rzecz fundacji “W Drodze”.
MŰLLER
Pracuję stacjonarnie i online z osobami dorosłymi. Prowadzę terapię indywidualną i par.
W kontakcie z drugim człowiekiem najbardziej fascynuje mnie odkrywanie wraz z nim jego świata. Wierzę, że ‘wszystko jest w nas’ – zarówno ograniczenia, jak i możliwości, aby z tymi ograniczeniami sobie poradzić.
tel. 517 732 274
SZAŁAJKO
Prowadzę spotkania stacjonarne i online, terapię indywidualną i par. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi.
W atmosferze poufności i akceptacji towarzyszę klientkom/klientom w procesie poznawania siebie, swoich emocji, cielesności, uświadamiania sobie swoich potrzeb, dostrzegania utartych schematów postrzegania i reagowania, odkrywania nowych rozwiązań, innych sposobów funkcjonowania, tak by Tu i Teraz mogli bardziej stawać się Sobą i doświadczać świadomego, satysfakcjonującego życia.
tel. 609 402 044
MIKA
Prowadzę spotkania stacjonarne i online.
Pracuję indywidualnie z młodzieżą i osobami dorosłymi.
W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z klientem oparta na zaufaniu, wspólnym budowaniu sojuszu terapeutycznego i empatyczne towarzyszenie w drodze do odzyskania równowagi psychicznej i satysfakcji z życia oraz do polepszenia związków z innymi ludźmi.
tel. 660 442 629
Prowadzę spotkania stacjonarne i online dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmuję się diagnozą ADHD, spektrum autyzmu i ogólnego funkcjonowania dziecka.
W swojej pracy podążam w myśl założenia „Porozumienie bez przemocy” oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Mocno skupiam się na zasobach oraz mocnych stronach człowieka pracując w dużej mierze na potrzebach, relacjach oraz akceptacji.
tel. 530 278 834
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. Prowadzę konsultacje stacjonarne. Oferuję wsparcie i poradnictwo psychologiczne.
Na konsultacjach nazywamy i próbujemy dobrze zrozumieć obecne trudności, żeby znaleźć najbardziej pomocne rozwiązania i formy wsparcia.
tel. 608 692 756
Prowadzę spotkania stacjonarne i online. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Zapraszam na konsultacje z obszaru dietetyki klinicznej, onkologicznej i psychodietetyki.
W swojej pracy opieram się na akceptacji i zrozumieniu oraz kieruję się dobrem i bezpieczeństwem pacjenta. Psychodietetyka jest dla mnie pomostem łączącym dietetykę i psychologię.
tel. 724 523 428
Prowadzę spotkania stacjonarne i online.
Pracuję z osobami dorosłymi.
W pracy zwracam uwagę na autentyczność relacji. Cenię sobie uważność na drugiego człowieka.
tel. 530 333 996